4. ročník sa skončil, Rýchlik však pokračuje ďalej!

Milí rýchlici,
tak už máme 4.ročník definitívne za sebou. Priniesol nám množstvo zážitkov aj poučení, radostí aj problémov. Podľa odozvy na internetoch sa vám páčilo, za čo ďakujeme. Vieme však, že sme spravili aj niekoľko chýb, ktorých sa do budúcna budeme snažit vyvarovať. Najväčsou výhradou podľa ohlasov bolo umiestnenie tajných hesiel, ktoré sme sa rozhodli pre budúcnosť úplne zrušiť. Vaše oprávnené výčitky však smerovali aj k vyhlasovaniu výsledkov v cieli. Toto by sme chceli napraviť a preto vám ponúkame výsledky Rýchliku Zoška – Bratislava 2016 po zohľadnení protestov.

Kategória ultra jednotlivci (vyhlásená):
1. miesto – Martin Halász 4:27
2. miesto – Marián Kamendy 4:46
3. miesto – Bronislav Novák 4:51

Kategória štafety (vyhlásená):
1. miesto – S.T.O.P.A 4:54
2. miesto – Guláš a pivo 5:14
3. miesto – Pacienti s pľúcnou hypertenziou o.z. 5:24

Kategória ženy (nevyhlásená):
1. miesto (7. miesto celkovo) – Gabriela Ambrušová 5:08
2. miesto (14. miesto celkovo) – Denisa Kušnierová 5:25
3. miesto (19. miesto celkovo) – Marta Hancková 5:37

Celkovo sa na štart postavilo 148 ultra jednotlivcov a 9 štafiet. Účasť z minulého roka tak bola prekonaná o vyše 50%. Naďalej platilo, že väčšina cestujúcich Rýchlika dorazí do cieľovej stanice. Podarilo sa to 137-im jednotlivcov a všetkým štafetám, k čomu im gratulujeme.

Výsledkovú listinu v oficiálnej aj neoficiálnej podobe si môžete pozrieť tu.

Oficiálna listina slúži na pripísanie bodov do Slovenskej ultratrailovej ligy, aj na pripísanie bodov na kvalifikáciu na UTMB (Ultra Trail du Mont Blanc).

Aktuálny 4. ročník bol výnimočný nielen teplým počasím (kvôli čomu zrejme nepadol traťový rekord), ale aj novým partnerom pre cieľové zázemie, ktorým bolo zariadenie komunitnej rehabilitácie Gaudeamus, ktoré poskytuje starostlivosť a poradenstvo klientom s mentálnym a zdravotným postihnutím a ich rodinám. Okrem zázemia s plným komfortom pre bežcov sa klienti ZRK Gaudeamus podieľali dobrovoľnícky aj na organizácii podujatia a vyrobili pre bežcov nádherné finišérske plakety, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Vy ste ich naopak podporili kúpou samolepiek SLOVAK ULTRA TRAIL, vďaka čomu sa podarilo vyzbierať peniaze, ktoré budú použité na nákup materiálu využívaného pri pracovnej terapii. Veríme, že sa aj vďaka tomu podarí nadviazať so ZRK Gaudeamus dlhodobé partnerstvo a budeme aj naďalej môcť poskytovať vám priaznivcom Rýchliku komfort na najvyššej úrovni.

Viacerí z vás si cez víkend zabehli svoje prvé ultra, čo je podstatou tohto podujatia a veľmi sa z toho tešíme. Viacerí členovia štafiet si prvý krát vyskúšali trailový beh súťažne a mnohí sa dušovali, že o rok pôjdu celú trasu. Ďržíme vám všetkým palce pri tréningu a nezabudnite nás sledovať. Obvykle raz mesačne organizujeme spoločné tréningy v Malých Karpatoch a budeme zverejňovať a podporovať aj komunitné ďobrovoľnícke aktivity (aj prostredníctvom FB skupinky Bežci robia dobro).

Do videnia v Karpatoch priatelia!
Rýchlik Zoška – Bratislava

#tuzacinaultratrail

Pridaj komentár